نکات مهم برای خرید بویلر

diba-admin مقالات, وبلاگ 25 سپتامبر 2023
نکات مهم برای خرید بویلر

بویلرها جزو مهمترین بخش های بسیاری از صنایع به شمار می روند. این تجهیزات در عملکرد دستگاه های مختلف نقشی اساسی دارند و در صورت عدم کارکرد صحیح، کل سیستم با اختلال مواجه می شود و باید به سرعت ایرادات بویلرها رفع گردد. خرابی بویلرها می تواند هزینه تعمیرات بالایی برای شما در پی داشته باشد. با این همه باید دیگ مناسب، با قیمت مناسب و برای عملیات مناسب تهیه کنید. با این حال، بویلرها در صدها مدل، اندازه و عملکرد مختلف وجود دارند، بنابراین باید اطلاعات کافی در مورد بویلرها داشته باشید تا بویلر متناسب با نیاز خود را تهیه نمایید. در ادامه به ذکر نکات مهم برای خرید بویلر ها خواهیم پرداخت که اطلاع از این نکات برای انتخاب درست بسیار ضروری می باشد.

نکات مهم در خرید بویلر

اندازه دیگ یا بویلر

دیگ ها در اندازه های مختلف تولید می شوند. اندازه یک دیگ میزان بخار یا آب گرمی را که برای پاسخگویی به نیازها استفاده می شود، تعیین می کند. دیگ های بزرگ از لحاظ هزینه گران تر نیز می باشند اما باید توجه داشته باشید که در صورت انتخاب بویلر با اندازه کوچک ممکن است پاسخگوی نیازهای شما نباشد پس باید به دقت اندازه مورد نیاز بویلر را تعیین نمایید. قبل از خرید انواع بویلرها باید اندازه گیری هایی را انجام دهید تا تخمین بزنید که به چه میزان آب گرم یا بخار نیاز دارید تا متناسب با آن اندازه بویلر را انتخاب نمایید.

بویلر بخار

نوع بویلر

بویلرها سه نوع اصلی دارند: دیگ های فایر تیوب، دیگ های واتر تیوب و دیگ های فایر باکس. هر یک از انواع بویلرها برای یک کاربرد خاص استفاده می شوند. علاوه بر این، می‌توانید فناوری‌های پشتیبانی مانند سینک‌های حرارتی یا بهبودهای انتقال حرارت را برای افزایش بیشتر قابلیت‌های بویلر ادغام کنید.

دیگ های فایر تیوب ارزان ترین نوع هستند و تمیز کردن و نگهداری نسبتا آسانی دارند. با این حال، آنها قادر به تولید گرما، فشار یا مقادیر زیاد بخار نیستند. دیگ های فایر تیوب برای گرمایش فرآیندهای صنعتی و گرمایش فضاهای بزرگ استفاده می شوند.

دیگ های واتر تیوب برعکس دیگ های فایر تیوب هستند و از سایر انواع دیگر گران تر هستند. همچنین تمیز کردن و نگهداری آنها دشوار است. با این حال، دیگ های واتر تیوب بیشترین بخار و بیشترین مقدار گرما را تولید می کنند که آنها را برای کاربردهای صنعتی ایده آل می کند.

در نهایت، دیگ های فایرباکس، دیگ های با استفاده استاندارد هستند. فیر باکس در این دیگ ها جایی است که حرارت ایجاد می شود و گاز داغ تولید می کند تا از لوله ها عبور کند و سیال را گرم کند. دیگ فایرباکس قابلیت اطمینان بالایی دارد، اما محدودیت هایی در طراحی آن ها وجود دارد.

سوخت بویلر

بویلرها برای تولید گرما و بخار به سوخت نیاز دارند. بویلرها می توانند از منابع سوخت مختلفی از جمله گاز پروپان، گاز طبیعی، زغال سنگ، نفت، برق و … برای تولید حرارت لازم استفاده نمایند. در هنگام خرید بویلر باید به نوع سوخت مصرفی آن توجه داشته باشید تا بویلری را انتخاب نمایید که می توانید به راحتی سوخت مصرفی آن را تامین نمایید.

مشخصات عملیاتی

قبل از خرید بویلر، مطمئن شوید که راندمان حرارتی، دما، ظرفیت خروجی حرارت و حداکثر فشار آن با کاربرد مورد نظر شما مطابقت داشته باشد. شما باید مشخصات عملیاتی شرکت سازنده و بویلر مورد نیاز را بدانید تا از سازگاری این دو اطمینان حاصل کنید.

دیگ بخار

تجهیزات جانبی بویلرها

انواع بویلرها دارای ویژگی ها و تجهیزات جانبی مختلفی می باشند. به عنوان مثال از دی اریتور برای حذف اکسیژن اضافی از آب استفاده می گردد و شیرهای ایمنی، سوپرهیترها و اکونومایزرها نیز می تواند در انواع بویلرها کاربرد داشته باشد. باید از قبل نیازهای خود را شناسایی کنید و اطمینان یابید که آیا شما به این تجهیزات نیاز دارید یا خیر.

هرگز برای خرید بویلر عجولانه تصمیم نگیرید. این تجهیزات در صورت عدم استفاده صحیح می توانند هزینه های زیادی را برای شما در پی داشته باشند. همچنین امکان بروز آسیب های جانی مخصوصا در انواع دیگ بخار افزایش می یابد. قطعا نمی خواهید به دلیل انتخاب بویلر اشتباه دچار مشکل شوید. پس با انتخاب مدل و اندازه مناسب بویلر می توانید راندمان و عمر بویلر را نیز افزایش دهید. اگر در انتخاب بویلر مناسب نیاز به راهنمایی دارید کارشناسان ما در شرکت آذر فن آوران می توانند به صورت رایگان مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.