کارواش بخار

کارواش بخار

کارواش بخار یک وسیله سازگار با محیط زیست است که از بخار برای تمیز کردن فضای داخلی و خارجی خودرو استفاده می کند. استفاده از جت بخار به عنوان ابزاری برای تمیز کردن سطوح کاملا بی خطر است. این روش دارای قدرت استریل کنندگی و تمیز کنندگی بسیار بالایی است. با این حال باید به درستی از آن استفاده نمود تا نتیجه مطلوب به دست آید. روش شستشو با بخار سازگار با محیط زیست است زیرا از مقدار کمی آب برای بخار استفاده می کند و در نتیجه آن تولید فاضلاب صورت نمی گیرد که این مساله برای محیط زیست بسیار مطلوب می باشد.

نحوه عملکرد کارواش بخار بر این اساس استوار است که وقتی بخار با دما و فشار مناسب مورد استفاده قرار گیرد می تواند آلاینده ها و کثیفی ها را تجزیه نماید. در کارواش بخار از یک نازل برای پاشش مستقیم بخار در محل آلودگی استفاده می شود. این روش در پاک کردن آلودگی ها بسیار موثر و مطلوب می باشد.

در مورد روش شستشو با بخار از کانال های HEPA برای حذف کثیفی و سایر آلاینده ها مانند حشرات، موهای حیوانات خانگی، لجن و غیره از سطح ماشین استفاده می شود. علاوه بر این، برخلاف روش‌های معمولی کارواش، می‌توانید از بخارشوی برای تمیز کردن داخل خودرو نیز استفاده کنید. کابین خودرو، داشبورد، لوازم داخلی و کنسول خود را با بخار استریل کنید. همچنین می توانید موتور ماشین خود را بدون هیچ گونه ترسی از آسیب رساندن به آن با بخار تمیز کنید.تمیز کردن کل ماشین شما با بخار می تواند ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول بکشد. زمان لازم برای این فرآیند بسته به اینکه وسیله نقلیه به چه اندازه بزرگ باشد بستگی دارد.

انواع کارواش بخار

انواع کارواش بخار

کارواش های بخار در ابعاد مختلف ساخته می شوند اما در یک دسته بندی کلی می توان آن ها را به دو دسته ثابت و سیار تقسیم بندی نمود.

کارواش بخار ثابت

در کارواش ثابت بخار تجهیزات به صورت ثابت در محل کارواش نصب می شوند و معمولا دارای دیگ بخار از نوع سه پاس می باشند تا راندمان سیستم بالا باشد. این نوع کارواش ها دارای قدرت بالایی در پاکسازی آلودگی ها می باشند و توانایی تامین مستمر بخار برای شستشوی تعداد زیادی خودرو را دارا می باشند.

کارواش بخار سیار

کارواش های بخار سیار امکان حمل و نقل و جا به جایی بالایی دارند و می توانند در نقاط مختلف مورد استفاده قرار گیرند. افرادی که دارای کارواش بخار سیار باشند می توانند به ارائه خدمات شستشوی خودرو در محل بپردازند و با این کار درآمد خوبی کسب نمایند. کارواش های بخار سیار نیز در اندازه های مختلف تولید می گردند که بر این اساس از قیمت های متفاوتی نیز برخوردار هستند.

مزایای کارواش بخار

کارواش بخار دارای مزایایی نسبت به روش های معمولی شستشوی خودرو است که باعث شده تا برخی از افراد به استفاده از این نوع کارواش ها روی بیاورند. در ادامه برخی از مزایای این دستگاه را شرح می دهیم.

عدم ایجاد خط و خش

از آنجایی که در این فرآیند از گاز استفاده می شود و در صورت شستشو با بخار تماس سطحی وجود ندارد، احتمال ایجاد چنین علائم و لک هایی به صفر می رسد.

بخارشور

دوستدار محیط زیست

استفاده از کارواش نوع بخار کاملا با محیط زیست سازگاری دارد. میزان آلایندگی این دستگاه ها صفر بوده و حداقل مصرف آب را داشته و در نتیجه خروجی فاضلاب نیز به حداقل خواهد رسید. استفاده نکردن از مواد شیمیایی مضر برای طبیعت نیز یکی دیگر فواید این دستگاه ها می باشد.

شستشوی آسان

شستشو با بخار فرآیندی آسان است و به تجهیزات سنگین و گران قیمت نیاز ندارد.

اثر استریل کننده

استفاده از بخار برای شستشو دارای اثر ضدعفونی کننده در داخل خودرو است زیرا بخار ویروس و باکتری های موجود در داخل وسیله نقلیه شما را از بین می برد.

شستشوی کامل و موثر

از آنجایی که بخار از یک نازل با فشار بالا خارج می شود، به سرعت به هر گوشه و کناری پخش می شود. استفاده از این دستگاه ها در شستشوی ماشین بسیار نتیجه بخش است.

یک فرآیند همه منظوره

استفاده از این نوع کارواش برای شستشوی انواع وسایل نقلیه مناسب است. از موتور سیکلت گرفته تا انواع خودروهای سواری و حتی خودروهای سنگین قابل شستشو با این دستگاه ها می باشند.

کارواش نانو بخار چیست؟

کارواش های نانو بخار در واقع همان کارواش بخار هستند اما در این نوع دستگاه ها برای افزایش کارایی از مواد شوینده مخصوصی نیز استفاده می گردد.

مقایسه کارواش بخار با کارواش معمولی

کارواش های قدیمی که با استفاده از آب اقدام به شستشوی خودرو می نمودند توانایی لازم برای شستشوی داخل کابین خودرو را نداشتند. با استفاده از کارواش های بخار به راحتی می توان اقدام به نظافت صندلی ها و تجهیزات داخلی خودرو نمود. حتی قسمت هایی از خودرو که دسترسی به آن ها دشوارتر است نیز با استفاد از قدرت بخار به آسانی پاکسازی می شوند.

صفزشویی با بخار

در مورد کارواش های بخار این دیدگاه اشتباه که بخار به رنگ ماشین آسیب می رساند باعث نگرانی برخی افراد می شود. دمای بخار مورد استفاده در کاروا بخار در نهایت ۱۲۰ درجه سانتیگراد می باشد اما دمایی که رنگ خودرو می تواند تحمل کند حداقل تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد می باشد.

در کارواش هایی که از آب استفاده می نمایند احتمال ایجاد خط و خش بر روی بدنه خودروبسیار بالاست. این در حالی است که در کارواش بخار این احتمال صفر می باشد و پس از شستشوی خودرو با بخار رنگ خودرو جلایی مجدد خواهد یافت.

کارواش های بخار به دلیل قدرت بالایی که در پاک کردن چربی ها و آلودگی ها از سطح خودرو دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. این دستگاه ها به هیچ گونه ماده شیمیایی جهت پاک کردن آلودگی ها ندارند و در نتیجه هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند.

کارواش های آبی مقدار زیادی آب و مواد شوینده برای شستشوی خودرو استفاده می نمایند. این مساله علاوه بر مصرف بسیار بالای آب خطرات زیست محیطی به دلیل استفاده از مواد شوینده مضر را در پی خواهد داشت.

قیمت کارواش بخار

عوامل موثر در قیمت کارواش بخار

  • کیفیت قطعات و تجهیزات به کار رفته در ساخت دستگاه
  • شرکت سازنده دستگاه
  • سطح ایمنی کارواش بخار
  • دارا بودن استانداردهای لازم
  • نوع کارواش بخار با توجه به ابعاد آن
  • ثابت و یا سیار بودن دستگاه کارواش
  • کارایی و کیفیت دستگاه کارواش
  • جنس بدنه
  • فناوری های مورد استفاده در دستگاه

آیا شستشو با بخار به رنگ خودرو آسیب می رساند؟

کارواش بخار هیچ آسیبی به رنگ خودرو وارد نمی کند زیرا روی سطح رنگ خودرو پوششی وجود دارد که حتی در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است که بسیار قوی تر از حرارت و فشار کار در کارواش بخار است.

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.